Камуфляжна форма
Сьогодні камуфляжна форма – атрибут не тільки військовослужбовців. Завдяки своїй практичності вона завоювала популярність серед спортсменів, мисливців, рибалок, завзятих туристів і навіть екстравагантних модників. І це не дивно – стиль мілітарі був на піку моди з самого моменту своєї появи, а з'явився він ще на самому початку ХХ століття.
В ті часи, коли основною військовою тактикою були великі масові битви, військова форма була яскравою і ефектною. Дизайн її переслідував дві основні цілі – справити враження на ворога і навіть в самому метушливому бою відразу відрізнити побратима від суперника. Все змінилося в період англо-бурської війни.
Поки англійці хизувалися розкішними мундирами, бури, будучи чудовими стрілками, одягалися в прості сірі сорочки, практично непомітні на тлі навколишнього ландшафту, і рідкісними, але влучними пострілами робили лави противника рідше. Британці, швидко зметикувавши, завдяки чому ворог досягає успіху в битвах, спішно вирішили наслідувати приклад буров та прийняли новий вид форми, що дозволяв ефективно маскуватися.
Сегодня купить камуфляж может любой человек, даже не имеющий никакого отношения к военному делу. А вот изначально он был прерогативой снайперов, чья работа требовала максимальной маскировки. Для них и был разработан классический серо-зеленый пятнистый рисунок, позволяющий оставаться незаметным в любых условиях.
До речі, перш, ніж купити камуфляж, ознайомтеся з асортиментом принтів. Сучасна камуфляжна форма відрізняється вражаючим розмаїттям – майже кожна країна має на озброєнні свою власну схему. Малюнки відрізняються кольоровим вирішенням (в них можуть домінувати відтінки зеленого, сірого або коричневого кольорів), формою і розміром окремих плям та ін. Інноваційним рішенням став «піксельний» камуфляж, який користується особливим попитом.